Turkish

 

 

Aşağıda eklenen video: Altyazıları açmak için, cc kısmına tıklayınız. (video ekranının sağ alt köşesi)

Antibiyotik direnci, günümüzün en büyük tehditlerinden biridir.

Neden sizi ilgilendiriyor? Birçok rutin tedavi etkili antibiyotik olmadan giderek tehlikeli hale gelecektir. Kırık Kemiklerin tedavisi, temel ameliyatların başarılı olması, hatta kemoterapi tedavisi ve hayvan sağlığı etkili antibiyotiklerin kullanımına dayanır.

Sizden ne yapmanızı istiyoruz: Antibiyotik direncini yavaşlatmak için gereksiz antibiyotik kullanımının durdurulması gerekmektedir. 13-19 Kasım 2017, Dünya Antibiyotik Farkındalık Haftasıdır. Bunun bir parçası olarak; halktan, çiftçilerden, veteriner hekimlerden ve tüm sağlık çalışanlarından Antibiyotik Muhafızı olmalarını rica ediyoruz.

Harekete geçme çağrısı: bu hayati ilaçların etkisiz hale gelmesini önleme ve antibiyotiklerin daha akılcı kullanılmasını sağlamak için bir söz seçin.

Antibiyotik Muhafızları, Akılcı İlaç Kullanımı Ulusal Eylem Planı 2014-2017’yi, Antimikrobiyal Direnç stratejik planlarını, Avrupa Antibiyotik Farkındalık Günü’nü (18 Kasım) ve Dünya Antibiyotik Farkındalık Haftasını (13-19 Kasım 2017) desteklemektedir.